Čtvrtek, Říjen 22Běloruský dům v Praze

Nahé Ukrajinky opět v akci: Vezměte pořadatelství Bělorusku!


  • Světem hýbe takové množství protestů, že už to řada lidí snad ani nevezme na vědomí. Určitě tomu tak není u ukrajinských aktivistek z hnutí Femen, které se “proslavily” již celou řadou demonstrací. Proč? Věčně nespokojené slečny na sebe totiž upozorňují především tím, že své názory publikují s minimální výbavou oble

Osvědčenou metodu použily mladé dívky a ženy i tentokrát, kdy se jim nelíbilo, že pořadatelství světového šampionátu v ledním hokeji v roce 2014 připadlo Bělorusko, kde vládne kontroverzní prezident Lukašenko.

Ukrajinky se rozhodly vyjádřit svou nespokojenost přímo před sídlem Mezinárodní hokejové federace ve švýcarském Curychu. A oblečení? Navzdory pořádně nízkým teplotám se slečny nezdržovaly s horní částí šatstva a s hokejkami v ruce dávaly jasně najevo, co si rozhodnutí federace myslí.

“Když proti něčemu protestujeme, necítíme žádnou zimu,” odrážela dotazy na možné promrznutí jedna z dívek. A ani ostatní ze čtveřice žen nezůstaly pozadu.

“Nepodporujte diktaturu”, “Otroci nemohou hrát hokej”, a další nápisy se staly hlavními hesly, kterými se ženy z organizace bojující za ženská práva, snažily upozornit na porušování lidských práv v Bělorusku.

Nicméně vnadné dívky se rozhodně nespokojují jen s protesty na sportovním poli. Těsně před tím, než vyrazily do Curychu, se totiž “stavily” v blízkém Davosu, kde pro změnu vyjádřily svou nespokojenost proti Světovému ekonomickému fóru.

Tam se dívky dokonce chvilku ohřály i ve vězení, krátce poté však byly propuštěny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *