Čtvrtek, Říjen 22Běloruský dům v Praze

Běloruské hokejisty převzal po návratu mezi elitu Zacharov

Hokejisty Běloruska bude po návratu do elitní skupiny mistrovství světa trénovat Michail Zacharov. Příští rok v květnu budou jeho svěřenci druhým soupeřem českých hokejistů v základní skupině světového šampionátu v Lausanne.

Zacharov podepsal dvouletou smlouvu a měl by Bělorusko vést i na mistrovství světa 2021, které bude hostit Minsk společně s lotyšskou metropolí Rigou. Příští rok v srpnu navíc Bělorusko čeká na Slovensku kvalifikační turnaj o postup na olympijské hry v Pekingu 2022.

Sedmapadesátiletý Zacharov je mimořádně úspěšným klubovým koučem. Junosť Minsk dovedl k osmi ligovým titulům a třem triumfům v Kontinentálním poháru. U týmu bude pokračovat i po převzetí role reprezentačního kouče a v příští sezoně se s ním zúčastní Ligy mistrů.

Na mezinárodní scéně Zacharov vedl mládežnické výběry Běloruska a seniorskou reprezentaci na MS 2004, 2005 a olympijských hrách ve Vancouveru 2010. Na loňském MS, na němž Bělorusko sestoupilo do divize I, byl v roli asistenta. Bělorusko se letos okamžitě vrátilo do elitní skupiny pod vedením trenéra Alexandra Sidorenka, jehož kontrakt po sezoně vypršel a na jeho místo národní svaz jednomyslně zvolil Zacharova.

Zdroj: https://www.idnes.cz/hokej/reprezentace/belorusko-michail-zacharov-reprezentace-hokej.A190821_102501_reprezentace_tof

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *